Anlamlı Cuma Mesajları 2023: Muhteşem Resimli, Anlamlı ve Kısa Masajlar

Join Telegram
Instagram Page
5/5 - (2 votes)

Cuma, Müslümanların hayatında çok önemli bir gündür çünkü Dua etme ve vaaz dinleme günüdür. Kuran’da bize Anlamlı Cuma Mesajları yapan bir Cuma Suresi vardır. Bu Cuma Masajları çok güçlü çünkü bize iyi işler yapmamız için umut ve motivasyon veriyorlar.

Bu yazımızda Anlamlı Cuma Mesajları 2023’ü yayınlıyoruz. Bu mesajlar, Tanrı tarafından yaratılan bu güzel dünyaya bağlanmanıza gerçekten yardımcı olur. İnsanlar ayrıca anlamlı Cuma mesajları paylaşarak ve Cuma farkındalığını yayarak ibadet edebilir ve dua edebilirler.

Anlamlı Cuma Mesajları 2023

Diyanet’e göre Cuma günü ibadet diğer günlere göre daha büyük nimetler taşıdığı gibi günah için de daha büyük sonuçlar doğurur. O halde bugün, Allah’a kulluk etmenin en güzel günüdür. Günaydın dileklerini arkadaşlarımızla paylaşırken en anlamlı Cuma mesajlarını ve resimlerini paylaşın.

Sevdiklerinizle anlamlı Cuma Mesajları paylaşmak istiyorsanız muhteşem resimli ve kısa masajlar olan Anlamlı Cuma Mesajlarımız 2023’ü kullanabilirsiniz. İnstagram, Facebook ve WhatsApp biyografiniz olarak bu güzel anlamlı Cuma mesajlarını kopyalayıp arkadaşlarınızla paylaşın ve bu mesajları kullanın.

Ey iman edenler! Cuma günü namaz için çağrı yapıldığı zaman, hemen Allah’ın zikrine koşun ve alışverişi bırakın. Eğer bilirseniz bu, sizin için daha hayırlıdır. (Cum’a, 62/9) Hayırlı cumalar.

Allah’ım gecemizi sehere; seherimizi secdeye; secdemizi de sana ulaştır. Cumanız mübarek olsun.

Bir gül kurur, kalpteki sevgi kurumaz. Yağan yağmur durur, gönüldeki fırtına durmaz. Her şey unutulur ama sevilen insanlar unutulmaz. Cumanız mübarek olsun.

Üzerine güneş doğan en hayırlı gün cuma günüdür. Âdem o gün yaratıldı, o gün cennete konuldu ve yine o gün cennetten çıkarıldı. (Müslim, Cum’a 17, 18) Cumanız mübarek olsun.

Muhteşem Resimli En Anlamlı Cuma Mesajları

Allah’ım beni senin sevginle, Seni sevenlerin sevgisiyle ve Sana yaklaştıracak davranışların sevgisiyle rızıklandır. (Hadis-i Şerif) Hayırlı cumalar.

‘Ben, beni seven ümmetimi almadan cennete girmem’ diyen Sevgilinin (s.a.s.) ümmeti olmanın hakkını verebilmek duası ile… Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım! Aklıma ilim ve hikmet; fikrime, feraset ve basiret; bedenime sıhhat ve afiyet; ruhuma da, tekamül ve metanet ihsan eyle. Amin! Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım! Akşama ulaştığımız gibi sabaha, sabah ulaştığımız gibi de akşama ulaşmayı nasip eyle. Sağlımızı koru ve hastalara şifa ver. Hayırlı cumalar.

Güzel Anlamlı Cuma Mesajları

Allah’a davet eden, salih amel işleyen ve ben gerçekten Müslümanlardanım diyen kimseden daha güzel sözlü kim olabilir? (Fussilet Suresi 33. Ayet)

“Allah’ım, Sen yardım istenilensin, dualar ancak sana ulaşır, duaları sen kabul edersin, güç ve kuvvet ancak Allah ile birlikte vardır. (Tirmizî, “De’avât”, 94) Cumamız mübarek olsun.

Yerin, göğün, mülkün ve her türlü iyiliğin sahibi, Yüce Mevlam’ın ümidinizi kaybettiğinizde sizin için yazdığı kaderin, hayallerinizden daha güzel olduğunu hatırlatacağı, gönlünüzce bir gün olsun inşallah. Hayırlı cumalar.

Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. (Ebu Dâvûd, Vitr, 32.) Cumanız mübarek olsun…

İslam gibi bir dinimiz, Hz. Muhammed (s.a.v) gibi bir peygamberimiz ve mübarek bir Cuma günümüz var. Allah(c.c) dostu, cennetlik kullardan olup dinimize şükredip iman edenlerden yap bizleri Yarabbi. Herkese Hayırlı Cumalar olsun.

“Ya Rab, kusurumuzu affet. Bizi Kendine kul kabul et. Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl.” Amin! Hayırlı cumalar.

Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun. Saadetler hepimizin olsun. Ne kurulan bağlar bozulsun ne de dostlar unutulsun. Cumanız Mübarek Olsun…

En Güzel Anlamlı Cuma Mesajları Kısa

Ey Rabbim… Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden! Amin. Hayırlı cumalar dilerim.

“Kapınıza gelen bir kediye, camınıza konan bir kuşa sırtınızı dönmeyin. Unutmayın ki bu evren bizler kadar onların da. Cumanız mübarek olsun”

Ey Rabbim! Yalvarışım rahmetine güvenimden, her şey kudretinden, içimdeki kırık kalp Allah derken, rahmetini esirgeme üzerimizden! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Ettiğin her dua derdine deva, sağlığına şifa, gözüne nur, gönlüne huzur, ailene ve sevdiklerine huzur getirsin. Hayırlı Cumalar.

Beğenebilir misin:

Allah’ım, ‘kin, kibir ve kim ne der’ hastalıklarından sana sığınırım. Bu güzel cuma gününü senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle. Amin. Cumamız mübarek olsun.

Allah’ım; Yolda olana “Selâmet” Hasta olana “Afiyet” Darda olana “Metanet” Nasip Eyle.. Hayırlı cumalar.

En Anlamlı Cuma Mesajları

Allah’ım! Senden bugünün ve yarının bildiğim ve bilmediğim ne kadar hayır varsa hepsinden isterim. Senden cenneti ve cennete yaklaştıracak söz ve amelleri isterim. Cumanız mübarek olsun.

Allah’ım musibetin yaşandığı bu günlerde tüm insanlara şifa ve sabır ihsan eyle. Bizleri yeniden Cuma saflarında bir araya getirmeyi nasip eyle. Tüm İslam alemine hayırlı cumalar.

…Rabbim! Beni Sana çok şükreden, Seni çok zikreden, Senden çok korkan, Sana itaat eden, Sana saygı gösteren, Sana yönelen ve tövbe eden kimse yap…” Hayırlı cumalar.

Cuma gününde bir saat vardır ki Müslüman, bu saate isabet ederek hayırlı bir şey isterse Allah ona istediğini verir. (Müslim, Cuma, 15) Hayırlı Cumalar.

Allah’ım! Cehenneme götüren fitneden, cehennemin azabından, zenginliğin ve fakirliğin şerrinden sana sığınırım. (Ebu Dâvûd, Vitr, 32.) Hayırlı cumalar dilerim.

Allah’ım rızkımıza bolluk, kalbimize ferahlık, ömrümüze bereket ver! Amin. Cumanız mübarek olsun.

Resimli Anlamlı Cuma Mesajları

anlamlı cuma mesajları
en anlamlı cuma mesajları
en güzel anlamlı cuma mesajları kısa
güzel anlamlı cuma mesajları
en güzel anlamlı cuma mesajları

Resimli Cuma Mesajları Nasıl İndirilir

Facebook, İnstagram, Whatsapp ve diğer sosyal platformlarda anlamlı Cuma Mesajları çok çekici ve bunları kullanmayı göz ardı edemeyiz. Web sitemiz, kullanıcılarımıza bu tür Anlamlı Cuma mesajlarını ve biyografilerini kopyalama olanağı sağlar.

Bu güzel Cuma Masajlarını kopyalamak için “Kopyala” düğmesine tıklayın ve üzerine tıklayarak masajlar ve biyografi kopyalanacak, ardından bu masajları ve biyografiyi yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırın. Resimli Cuma Mesajlarını indirmek istiyorsanız, “İndir” e tıklamanız yeterlidir ve resimler Android Akıllı Telefonlarınıza veya kullandığınız Cihaza indirilecektir.

Son Sözler

Bunlar yayınladığımız en anlamlı Cuma mesajları. Bu güzel anlamlı mesajları beğendiyseniz, lütfen bu gönderiye yalnızca beğendiyseniz 5 Başlangıç yapın ve arkadaşlarınızla paylaşmayı da unutmayın. Bu yazıyı gerçekten beğenecekler.

Yorum bölümümüzü kullanın ve makalelerimizi geliştirebilmemiz için bize değerli geri bildirimlerinizi gönderin. Bu tür yayınları ve bu tür Sosyal biyografileri asla kaçırmamanız için web sitesine yer işareti koyun.

Web sitemizi ziyaret ettiğiniz için çok teşekkür ederiz, iyi günler.